Naujienos spausdinti
2014-02-03 | Prisiminti ir gerbti savo tautos papročius...

Baigiasi sausis. Išeina pirmasis naujųjų metų mėnuo, palikdamas mums džiugesio jausmą po Naujųjų metų šventimo, po Kalėdų iškilmių, palikdamas šventą Tikėjimo paslaptį po Trijų Karalių ir Jono Krikštytojo (Крещение) švenčių. Jei pirmosios dvi šventės  šiuo metu tradiciškai švenčiamos daugelyje šeimų, tai Trys  Karaliai ir Jono Krikštytojo švenčių laikotarpis daugeliui mūsų –  laikas, kai einame pasisemti švęsto vandens, tikėdami jo gydomosiomis galiomis.

O kaip tradiciškai leido Trijų Karalių  ir Jono Krikštytojo švenčių laikotarpį mūsų proseneliai? Kokia gi ji -  Jono Krikštytojo šventė, šventė tokiu gražiu pavadinimu? Pabandykite tai paaiškinti ikimokyklinukams, be to, paaiškinti taip, kad jie suprastų, pajaustų... Sutikite, nelengva užduotis! Tačiau mes, „Auksinio gaidelio“ vaikų darželio pedagogai, ryžomės šiam nelengvam žingsniui ir organizavome Jono Krikštytojo šventę 4 – 6 metų vaikams. Mes – tai draugiška vienminčių komanda: Irina Abdulaeva,  Liudmila Klimova, Larisa Minič ir Jelena Veselova, ne vienerius metus dirbančios tam tikra kryptimi – siekiame sudominti vaikus savo tautos ištakomis.

Laiko pasiruošti buvo labai mažai, bet amžius įveikę ir išsaugoję savyje protėvių širdžių šilumą liaudies dainos, kalėdojimai, žaidimai, šiuolaikinių mūsų vaikų buvo suvokti ir įsiminti be jokio vargo, kaip sakoma, „vienu atsikvėpimu“. O ir pati Jono Krikštytojo šventė praėjo lengvai, linksmai ir net truputį paslaptingai. Mes jautėme nesuvaidintą, nuoširdų vaikų – artistų ir žiūrovų susidomėjimą. Kas vedė renginius vaikams, žino, kaip kartais būna sunku išlaikyti jų dėmesį! O tądien vaikai nenorėjo skirstytis net po šventės! Vadinasi, pavyko „prisibelsti“ į vaikų širdutes, įnešti nors nedidelę jų protėvių kultūros dalelę.

Norisi pabrėžti, kad visi vaikai iš grupių „Bitutės“, „Meškiukai“ buvo labai aktyvūs, dainavo, šoko, rodė liaudies žaidimus, pasakodami stengėsi perteikti liaudies išmintį.

Nuoširdžiai dėkojame už palaikymą -  tėvams, už šventinį pyragą – mūsų virėjoms, auklėtojų padėjėjoms – už aktyvų dalyvavimą ir pagalbą ruošiantis renginiui. O dar, mes, pedagogai, dėkojame mūsų lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytojai – Irinai Abullaevai – už parinktą  repertuarą ir idėją surengti Jono Krikštytojo šventę.

 

  Auklėtojos Jelena Veselova, Larisa Minič, Liudmila Klimova