Naujienos spausdinti
2015-04-28 | Įvyko teatro festivaliis „Aš, tėtis ir mama – teatrinė šeima“

Ikimokyklinio amžiaus vaikui vaidyba – jo žaidimų tęsinys. Vaidindamas vaikas gali žaisti, gyventi savo pasakų herojų gyvenimus, įsijausti į jų būdą, charakterį. Vaikams vaidyba leidžia tarsi mostelėjus burtų lazdele persikelti į pasaką ir tapti jos herojais. Teatras ypač stipriai veikia vaiką: ugdo vaiko mąstymą, lavina vaizduotę, fantaziją, gerina atmintį, moko sutelkti dėmesį, susikoncentruoti, gerina pastabumą, ugdo meninę - kūrybinę vaiko raišką.

 

Balandžio 20–24 dienomis mūsų lopšelyje-darželyje vyko graži tradicinė šventė –  teatro festivalis „Aš, tėtis ir mama – teatrinė šeima“,  kurioje dalyvavo penki Visagino miesto lopšeliai-darželiai: l.-d. Auksinis gaidelis“(VPC)“, l.-d.Kūlverstukas“, l.-d.Gintarėlis“, l.-d. „Ąžuoliukas“ ir l.-d. „Auksinis raktelis“, ir šiemet ypač aktyviai dalyvavo ugdytinių tėveliai. viso daugiau nei 200 dalyvių. Mažiesiems žiūrovams buvo pristatyti 14 spektaklių. Vaikai drauge su pedagogais ir tėveliais inscenizavo įvairias lietuvių ir rusų liaudies pasakas, muzikinius spektaklius: „Stebuklinga obelis“, „Kiškio trobelė“, „Raudona kepuraitė“ „Dosnus kiškis“ „Snieguolė ir nykštukai“, „Mucha-cokotucha“ ir kt. Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai: vaikai, pedagogai, tėveliai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiais prizais. Festivalyje dalyvavusių tėvelių, senelių nuomonė – su tokiais spektakliais galima drąsiai vykti į gastroles, todėl mes nutarėme juos parodyti Visagino paramos vaikui centre.

 Šis festivalis buvo kaip niekada spalvingas, šiltas ir linksmas. Tiek dalyviai, tiek žiūrovai patyrė daug nuostabių akimirkų vaidindami bei žiūrėdami vaikų, tėvelių ir pedagogų pasirodymus.   Muzikinėje diskotekoje šventės dalyviai atsisveikino su teatro festivaliu iki kito pavasario, tačiau teatras iš darželio niekada neišeina – jis visus metus gyvena įvairiausiose kitose veiklose. 

 

Parengė Svetlana Klepalova, logopedė