Naujienos spausdinti
2020-10-07 | Edukacinė išvyka į „Akvariumų saloną“

Siekiant vaikų pažintinės kompetencijos ugdymo, akiračio plėtimo spalio 7 dieną „Voveriukų“ grupės vaikams buvo organizuota edukacinė išvyka į Visagino miesto „Akvariumų saloną“.  5–9 dienomis mūsų „Voveriukų“ grupėje vyko teminė savaitė „Auksinė žuvelė“. Mažai ką mūsų ugdytiniai žinojo apie žuvyčių gyvenimą, nedaug vaikų buvo apsilankę miesto akvariume. Todėl nusprendžiau visiems kartu nukeliauti „pas žuvytes į svečius“ ir parodyti vaikams šių gyvūnų įvairovę, kaip jie laikomi, kur gyvena, kuo maitinami. Taip toli nuo lopšelio-darželio ėjome pirmą kartą. Kai kurie tėvai nerimavo: kaip vaikams pavyks eiti gatve, ar užteks jėgų grįžti atgal ir pan.

Prieš išvyką aptarėme su vaikais, kur vyksime, ką ten darysime, pakartojome saugaus elgesio gatvėje taisykles. Vaikai, kurie jau buvo akvariume anksčiau su tėvais, pasidalino savo įspūdžiais, su nekantrumu laukė naujo susitikimo su žuvytėmis.

Išvykome gražią saulėtą dieną. Vaikai ėjo per miestą poromis, bendravo, grožėjosi rudenine gamta, ieškojo ir pasakojo apie pamatytus „rudenėlio pėdsakus“. Visų nuotaika buvo gera.

Akvariumų šeimininkas labai nuoširdžiai mus priėmė, parodė vaikams patalpas, kur laikomos žuvytės, papasakojo daug įdomaus, pasiūlė paklausyti vėjo, pašerti vėžlius, palaikyti šenšilą. Vaikai džiaugėsi matydami įvairių spalvų, dydžių žuvis ir kitus akvariumų salono gyventojus.

Aš manau, kad išvyka pavyko, buvo naudinga vaikams. Vaikučiai gavo daug gerų emocijų bei įspūdžių, pasisėmė žinių, bendravimo įgūdžių. Visi žinome posakį, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.

 

Informaciją parengė „Voveriukų“ grupės mokytoja Valentina Katyševa