Kalbėsime taisyklingai
Gerbiami tėveliai, prasidėjo logopediniai užsiėmimai.
Kas yra logopedinė pagalba?
Logopedinė pagalba – tai logopedinės pratybos, kurių tikslas šalinti kalbos sutrikimus, lavinti kalbinius gebėjimus. Nuo sutrikimo sunkumo priklauso pratybų intensyvumas, trukmė ir pobūdis. Logopedinės pagalbos efektyvumas priklauso nuo logopedo ir vaiko tėvelių bendradarbiavimo.
Logopedė darželyje:
Logopedė veda pratybas: moko vaikučius taisyklingai tarti garsus, girdėti ir skirti garsus, pažinti raideles, kalbėti gramatiškai taisyklingais sakinukais, pasakoti, sekti pasakas. Konsultuoja tėvelius, pedagogus.
Kaip vyksta pratybos?
Logopedo darbo rezultatų reikia laukti gana ilgai. Logopedines pratybas vaikai lanko 2–3 kartus per savaitę, pratybos trunka apie 15–20 minutes. Logopedė dirba su vaikais individualiai ir pogrupiais. Pratybų metu lavinamas artikuliacinis aparatas, girdimasis suvokimas, sudaromi garsinės analizės ir sintezės pradmenys, tikslinamas garsų tarimas, turtinamas žodynas, ugdoma rišlioji kalba, lavinami regimieji, erdvės, laiko ir kiti suvokimai. Per užsiėmimus naudojami įvairūs paveikslėliai, loto, dėlionės, žaidimai, kompiuteriniai žaidimai ir t. t.
Logopedinių užsiėmimų metu ir mokomės, ir žaidžiame. Vaikai žaisdami išmoksta susikaupti ir ilgiau išlaikyti dėmesį.
Tėveliams, kuriems aktualus vaiko kalbos ugdymas!
Kviečiu Jus į „Linksmojo liežuvlėlio mokyklėlę“ rugsėjo 21–24 dienomis logopedo kabinete. Jūs sužinosite kaip namuose atlikti artikuliacinę ir kvėpavimo mankštelę, įtvirtinti garsiuko tarimą, išmokti skaičiuotes, eilėraštukus, gausite praktinių patarimų, kaip lavinti smulkiąją motoriką.
Logopedė Svetlana Klepalova
|