Naujienos spausdinti
2013-05-14 | Lopšelis-darželis dalyvauja savivaldybės aplinkos apsaugos programoje

Mūsų lopšelyje-darželyje daug dėmesio skiriama vaikų ekologiniam ugdymui.
Pedagogai mano, kad labai svarbu formuoti vaikų požiūrį į aplinkos problemas, rūpintis aplinka, kurioje gyvename. Nuo mus supančios erdvės priklauso mūsų savijauta, sveikata ir netgi mąstymo būdas. Kai buvo pasiūlyta dalyvauti Visagino savivaldybės rėmimo aplinkos apsaugos specialiojoje programoje mūsų auklėtojos Maria Drinevskaya, Natalja Solovjova, Svetlana Kolodynskaja, Irina Kostiučenko, Irena Černyšova, ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irina Petrova užpildė paraišką, parengė priemonių projektą „Saugi žalioji salelė“ ir mums pasisekė – laimėjome finansavimą ir galime dalyvauti šiame projekte.
Projekto tikslai:
• Užtikrinti sveiką, švaria aplinką, išsaugoti bei praturtinti kraštovaizdžio savitumą, biologinę įvairovę vaikų darželio teritorijoje.
• Kurti sąlygas aplinkos apsaugai mūsų darželio teritorijoje.
• Praturtinti vaikų darželio aplinką žaliaisiais želdynais ir gėlynais.
• Gerinti ekologinį švietimą bendruomenėje.
Dabar lopšelyje-darželyje vyksta pirmas projekto etapas: mes įsigijome ir pasodinome gėlių ir žolės sėklas. Neužilgo jie papuoš mūsų darželio kiemą. O gegužės 8 d. buvo organizuotas medžių  sodinimas. Vaikai kartu su lopšelio-darželio darbuotojais ir tėvais pasodino įvairius medžių sodinukus. Buvo pasodinta apie penkiolika medelių. O kaip viskas įvyko papasakojo vaikai:
„Kengūriukų“ grupės vaikai pasakė, kad už mūsų darželio yra tuščia aikštelė. Mes nusprendėme pasodinti ten medelius, kad būtų maloniau, taptų švaresnis oras. Mes pasodinome klevą ir beržą, padėjo sodinti Vovos tėtis –  Igoris, Dajanos – Dima, Danilo – Jurijus, Matvejaus – Levas.
Grupės „Žvaigždutės“ ugdytiniai pasodino šermukšnį ir klevą. Jie sakė, kad duobelę iškasė Evelinos senelis Vladimiras, vaikai pasodino savo medelius ir palaistė, o pririšti padėjo darželio kiemsargis Kazimieras. Kai medžiai užaugs dideli, ant jų galima bus užkelti inkilus, kad paukščiai gyventų ir šermukšnių uogas lestų.
Grupės „Vesnianka“ vaikai taip pat turėjo pagalbininką, tai buvo Evelinos tėtis – Vadimas Savičenko. Jie pasodino du klevus, kad darželio aikštelėje būtų gražiau, o vasarą – pasislėpti nuo karštos saulės. Dabar kiekviena vaikų grupė turės savo medelį, kurį turės prižiūrėti, laistyti, rūpintis.
Dar projekto eigoje mes planuojame įsigyti į kiekvieną grupę konteinerius atliekų rūšiavimui, vaikai ir suaugusieji galės rūšiuoti ir tvarkyti šiukšles. Kaip mums tai pavyko, informuosime vėliau.

 

Auklėtoja  Valentina Katyševa