Naujienos spausdinti
2019-11-15 | Mažųjų skaitovų konkursas

Lapkričio 13 dieną grupių „Nykštukai“ ir „Voveriukai“ vaikai į darželį rinkosi kaip ir kiekvieną dieną, tačiau tądien jų nuotaika buvo ypatingai gera, nes laukė Rudenėlio šventė. Vaikai ruošėsi atsisveikinti su rudeniu. Tai buvo ne paprasta šventė, o vaikų skaitovų konkursas  „Auksinis rudenėlis“. Renginys buvo sumanytas ugdyti meninio žodžio suvokimą, skatinti sceninę kultūrą, drąsą, ugdyti meilę gamtos grožiui.

Šventės metu mūsų ugdytiniai reiškė savo jausmus gražiais žodžiais. Suskambėjo daug eilėraščių apie rudenį, apie jo nepakartojamą grožį, apie rudens stebuklus. Eilėraštukų dėka vaikučiai pagilino žinias apie rudens gamtos reiškinius, rudeninį orą, jo gėrybes. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai kaip išmanydami stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį. Eilėraščių deklamavimas, panaudojant multimediją, buvo papildytas gražiais rudens vaizdais, kuriuos maloniai parinko grupės „Nykštukai“ mama Tatjana Dmitrijeva.

Renginys tapo švente ir mažiesiems skaitovams, ir jų klausantiems tėveliams. Tėveliai labai nerimavo dėl savo mažylių pasirodymų, nes daugumai jų tai buvo debiutas.

Mažieji šventės dalyviai kartu su auklėtojomis žaidė žaidimus, rinko kaštonus ir giles, minė mįsles, šoko. Vaikučiai linksmu traukinuku keliavo į mišką, kur susitiko su pasakų personažais: Rudenėliu, Ežiuku. Rudenėlį puikiai suvaidino grupės „Voveriukai“ mama Jelena Gaškova, Ežiuką – grupės „Nykštukai“ auklėtoja Maria Drinevskaya.

Komisija, kurią sudarė lopšelio-darželio logopedė Natalja Kabajeva, auklėtoja Marina Nikolajeva ir socialinė pedagogė Skaistė Trakšaninienė, įvertino skaitovų pasirodymus. Kiekvienas buvo savaip išraiškingas ir nepakartojamas, todėl komisija apdovanojo visus skaitovus prizais ir įteikė lopšelio-darželio „Auksinis gaidelis“ direktoriaus padėkos raštus. Padėkos raštus padėjo atspausdinti grupės „Nykštukai“ tėvelis Aleksej Pletniov.

Šventės pabaigoje vaikai kartu su Rudenėliu pririnko daug rudeninių lapų. Lapeliai stebuklingai pavirto obuoliais. Rudenėlis, linkėdamas sveikatos ir geros nuotaikos, visus vaikučius pavaišino skaniais obuoliais.

Renginio organizatorės, lopšelio-darželio pedagogės Larisa Pilkionienė, Maria Drinevskaya, Valentina Katyševa ir Svetlana Kolodynskaja nuoširdžiai dėkoja tėveliams už pagalbą ir bendradarbiavimą rengiant šią šventę.

 

Informaciją parengė „Voveriukų“ grupės auklėtoja Valentina Katyševa