Naujienos » METODINĖ VEIKLA spausdinti
2018-02-15 | Kūrybinių darbelių paroda „Sniegas-sniegutis“

Sausio mėnesyje vaikų miesto bibliotekoje įvyko vaikų, kartu su pedagogais kūrybinių darbelių paroda „Sniegas-sniegutis“.

Išankstinis darbas: su vaikais buvo pravesta veikla pagal savaitės temą nuo gruodžio 4 d. iki 15 d. „Sniegas-sniegutis“. Vyko stebėjimas su krintančiu sniegu, apžiūrinėjimas knygučių ir paveikslėlių, kvėpavimo gimnastika su vatos gabaliukais, žaidimai su „sniego gniūžtėmis“ iš porolono – metimas, surinkimas į krepšį, eilėraščio „Sniegas sukinėjasi“ deklamavimas, dainelių su judesiais „Krinta, krinta baltas sniegutis...“, „Baltos snieguolės“ atlikimas ir pan.).

 Pedagogai iš anksto parengė paveikslėlius pagal temą: su medžiais, eglutėmis, seno besmegeniais, gyvūnais ir t.t. Kartu su vaikais apžiūrinėjome paveikslus. Vaikai skatinami parodyti, sakyti ką jie mato, atkreipti dėmesį į spalvą, kiekį, dydį.

Tikslai ir uždaviniai: sudominti vaikus menine kūrybine veikla, vystyti smulkiąją motoriką, supažindinti su paprastaisiais tradiciniais ir netradiciniais meninės veiklos metodais ir būdais (piešti pirštukais, štampais iš bulvės), manipuliuoti su plastilinu (sutraiškyti mažuosius kamuoliukus iš balto plastilino), naudotis klijais, prispausti smulkias detales prie lapo plokštumo: skrituliukus iš popieriaus, vatos, „snieguolės“ ir „žvaigždučių“ ruošinius; berti manų kropus bei mažuosius makaronų gaminius ir pan.

Organizavome ir pristatėme parodą miesto bendruomenei, parodėme, kokiais būdais galima sudominti ankstyvojo amžiaus vaikus menine veikla.

 

Natalja Solovjova,  grupės „Žvaigždutės“ (1 – 2 m. amžiaus) auklėtoja

 

plačiau
 
2018-02-12 ‚‚Vaikai, žaidimas ir kalba‘‘

 

Kalba – vienas iš svarbiausių žmogaus poreikių ir funkcijų. Bendraudamas žmogus realizuoja save kaip asmenybę. Su kalbos lavinimu susiję ne tik asmenybės, bet ir visų pagrindinių psichinių procesų formavimasis, todėl tinkamų sąlygų vaikų kalbai ugdyti sudarymas vienas iš svarbiausių pedagoginių uždavinių.

Apie šią itin svarbią problemą kalbėjo miesto ikimokyklinių įstaigų pedagogai seminaro metu lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“. Visi pedagogų pristatyti pasisakymai buvo įdomus ir naudingi, pristatymai vyko multimedijos pagalba. Idėjų mugė įvairiaspalvė. Bet man įstrigo mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės „Saulėgrąžiukai“ pedagogės Nadėždos Vetochinos pasisakymas. Ji kalbėjo ne tik apie teoriją, bet pristatė ir žaidimų, sukurtų jos pačios ir kuriais ji nauduojasi savo darbe. Ji  pristatė  vaikų apklausą dėl mėgstamiaisių grupėje žaidimų ir pačios sukurtus žaidimus. Tai „Bukvoznaika“ ir „Virvutė“. Pedagogė pasiūlė klausytojams pažaisti kartu, priminė kinų išmintį „Girdžiu - pamirštu, matau - prisimenu, veikiu - suprantu“. Iš šalies stebėti buvo įdomu – vieni žaidė, kiti užrašinėjo, dar kiti  fotografavo. Šių žaidimų tikslas – supažindinti vaikus su raštmenimis, padėti vaikams juos įsiminti, lavinti mąstymą, dėmesį, analizuoti, skatinti kalbos lavėjimą. Nadėžda pažymėjo, ir pasitelkė savo patirtį ir stebėjimus vaikų ugdymo ir vystymosi labui. Iš pasiūlytų pavyzdinių žaidimų galima sugalvoti daugybę kitokių. Džiugu, kad pedagogai  įvertino Nadėždos pasisakymą ir palydėjo ją plojimais. Manau, kad jos patirtimi pasinaudos savo darbe su vaikais. O tai juk ir yra svarbiausias mūsų veiklos ir darbo su vaikais pripažinimas.  

 

Jelena Veselova, grupės ‚‚Bitutės‘‘auklėtoja

 
 
2018-01-21 Vaikų kūrybinių darbų paroda „Stebuklai šalia"

Vaikų kūrybinių darbų paroda „Stebuklai šalia"

 

Grupių „Meškiukai“, „Saulutė“ ir „Boružėlės“ pedagogai organizavo parodą „Stebuklai šalia“, kurioje  buvo pristatyti  kūrybiniai darbeliai pagaminti įvairia technika, iš įvairių medžiagų. Darbelius vaikai sukūrė kartu su savo tėveliais.

Parodos tikslai ir uždaviniai: sudominti vaikus menine kūrybine veikla, sudaryti salygas bendrai tėvų ir vaikų veiklai; dalintis su įstaigos pedagogais gerąja patirtimi; organizuoti ir pristatyti parodą įstaigos bei miesto bendruomenei.

 

„Meškiukų“ grupės auklėtoja Liudmila Klimova

plačiau
 
2017-12-18 | Konsultacija-praktikumas tėvams „Naudingi žaidimai“

Gruodžio 13 d. lopšelio grupių tėvai skubėjo į muzikos salę.

Siekiant pasidalinti darbo patirtimi su tėvais vykdant vaikų sensomotorinių įgūdžių ugdymą pedagogės Larisa Pilkionienė, Marija Drinevskaya, Valentina Katyševa, Svetlana Kolodynskaja organizavo konsultaciją-praktikumą „Naudingi žaidimai“.

 

„Voveriukų“ grupės auklėtoja Valentina Katyševa

plačiau
 
2017-11-30 „Mes gyvename draugiškai“.

Nuo lapkričio 13 iki 17 dienos grupėje „Boružėlės“ praėjo savaitė tema – „Mes gyvename draugiškai“.

Svarbiausias savaitės tikslas: ugdyti vaikų draugiškumą, gebėjimą džiaugtis kitų sėkme, bei pagarba žmonėms. Aktyvus darbas buvo vykdomas įvairiose veiklos srityse. Auklėtojos Svetlana ir Irina pravedė pokalbius „Būkime draugais“, „Mes esame skirtingi, bet draugaujam“ ir žaidimus „Draugystė“, „Draugystės traukinys“.

Pritraukėm tėvus dalyvauti kūrybinių darbelių parodoje „Vaiko dienos“  lapkričio 19 d. Tikslai parodos: atkreipti bendruomenės dėmesį „Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena“ per kūrybinių darbelių parodą. Skatinti būti kantriais ir stengtis tinkamai elgtis su vaikais ir aplinkiniais. Tęsti bendradarbiavimą su šeima. Pasidalinti su įstaigos pedagogais ir bendruomene darbo patirtimi su 2-3 metų vaikais ir grupės tėvais. Pagrindinė parodos darbų spalvą – geltona

.  

Grupės „Boružėlės“ auklėtojai Svetlana Veteorec, Irina Kostiučenko 

plačiau
 
Mokytojų metodinė grupė

Mokytojų metodinė grupė

 

 
 
3016-09-12

/out_data/METODINE_VEIKLA/svetaine.-ped.-val.09-08.doc