Naujienos » METODINĖ VEIKLA spausdinti
2017-12-18 | Konsultacija-praktikumas tėvams „Naudingi žaidimai“

Gruodžio 13 d. lopšelio grupių tėvai skubėjo į muzikos salę.

Siekiant pasidalinti darbo patirtimi su tėvais vykdant vaikų sensomotorinių įgūdžių ugdymą pedagogės Larisa Pilkionienė, Marija Drinevskaya, Valentina Katyševa, Svetlana Kolodynskaja organizavo konsultaciją-praktikumą „Naudingi žaidimai“.

Konsultacijos uždaviniai:  Skatinti ir stiprinti tėvų, vaikų, pedagogų bendradarbiavimą, šeimų tarpusavio bendravimą; siekti vaikų ugdymo vientisumo; šviesti tėvus šia tema, supažindinti su tradiciniais bei netradiciniais žaidimais.

Konsultacija prasidėjo nuo žaidimo-susipažinimo.

Veiklos metu buvo pristatytas pranešimas: „Vaikų sensomotorinių įgūdžių ugdymas ankstyvojo amžiaus grupėje“, rekomendacijos tėvams, kaip padėti mažyliams įgyti būtinų sensomotorinių gebėjimų bei įgūdžių. Tėvai pamatė, ką gali darbščiosios auklėtojų rankos. Jie sisipažino su pedagogų pagamintais netradiciniais žaidimais iš buitinių atliekų „Naudingi žaidimai savo rankomis“, sužinojo šių žaidimų reikšmę. Taip pat buvo įrengta tradicinių didaktinių žaidimų, padedančių lavinti mažų vaikų motoriką bei sensorinius įgūdžius paroda.

Pakalbėjome apie pirštukų žaidimus, kaip smulkiosios motorikos ugdymo  priemonę. Žaidžiant šiuos žaidimus lavėja ne tik vaiko motorika, judesiai, jų koordinacija, bet jie taip pat padeda susikaupti ir ilgesniam laikui išlaikyti dėmesį, plečia žodyną, lavina atmintį. Visi konsultacijos dalyviai gavo atmintinės su pirštukų pasakėlėmis, eilėraštukais, mokėsi atlikti delnukų masažą. Konsultacijos-praktikumo pabaigoje tėveliai turėjo galimybę pasidalinti savo mintimis, patirtimi apie tai, kaip lavina vaikų motoriką namuose, naudojamais pirštukų žaidimais.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už dalyvavimą mūsų renginyje, tikimės, kad jis buvo naudingas.

 

„Voveriukų“ grupės auklėtoja Valentina Katyševa