Šiltnamis lopšelyje-darželyje – tai raktas į sveiką mitybą

Ankstyvą pavasarį grupės „Pieštukai” vaikai pasėjo agurkų, svogūnų, paprikos, ridikėlių sėklas. Kruopščiai augino, laistė ir rūpinosi kol sėklytės užaugo iki sodinukų. Turėjome visą daržą ant palangės. Kai atėjo laikas, persodinome sodinukus į darželio šiltnamį. Vaikai kartu su suaugusiais  rūpinosi, laistė, ravėjo nuo piktžolių ir domėjosi augalais visą augimo laikotarpį. Vėliau palaipsniui skynėme derlių, vaišinome vaikučius iš kitų grupių.

Vaikams labai patiko „sodininko kelionė”, jie aktyviai dalyvavo, domėjosi. Tokia veikla suteikė vaikams daug džiaugsmo, naujos patirties, pasitikėjimo savimi ir pasididžiavimo. 

Raktas į sveikesnę vaikų mitybą yra jų supažindinimas su vaisiais ir daržovėmis nuo pat mažų dienų. Šį pavasarį, vasarą ir rudenį  šiltnamis  vaikų lopšelyje-darželyje „Auksinis gaidelis“ (VPC), priartina grupės „Žvaigždutės“ vaikus prie sodo ir daržo gėrybių, padeda užmegzti ilgalaikę jų draugystę. Šiltnamis vaikų lopšelio-darželio bendruomenėje įnešė daug džiaugsmo ir nuotykių. O vaikams, auginant vieną ar kitą daržovę, didžiulė paskata domėtis juos supančiu pasauliu. Įgyjamos naudingos ir sveikam vystymuisi pasitarnaujančios žinios. Mūsų  auklėtiniai, patys sėję, prižiūrėję, auginę, o vėliau ir ragavę užaugintas daržoves, atrado naują juos įkvepiantį užsiėmimą, paskatinusį socialinių įgūdžių ir atsakomybės formavimąsi.
Šiltnamis padėjo vaikams susipažinti ir su daržovių auginimo ciklu – vaikai sužinojo, kada yra metas agurkams ir pomidorams, o kada – svogūnams, krapams, bazilikams ir kitoms prieskoninėms žolelėms. Vasarą, kai vaikų darželyje lieka mažiau, vaikams teko prižiūrėti ir „kaimynų“ daržą – tad tokia atsakomybė už kitų auginamas daržoves juos mokė bendruomeniškų veiklos principų.

 Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Antonina Bulaš ir Irina Petrova

Šeima – didžiausia vertybė

Šiltą gegužės 17 dienos popietę mūsų darželyje buvo minima šeimos diena. Kiemelyje rinkosi vaikučiai, tėveliai, seneliai, broliukai, sesutės. Svečius pasitiko įvairūs personažai. Šventė prasidėjo dainomis

Plačiau »

Mūsų kelionė į Visagino TVPMC

Gegužės 16 d. Visagino lopšelio-darželio ,,Auksinis gaidelis” priešmokyklinių grupių ,,Gandriukai” ir ,,Saulėgrąžiukai” ugdytiniams buvo organizuota ekskursija į Visagino technologijų ir verslo centrą. Visagino TVPMC direktoriaus

Plačiau »